Baterie ⚡

Baterie do Zegarka

Zarówno baterie litowe jak i z tlenkiem srebra. Oferujemy tylko nowo wyprodukowane baterie zakupione na terenie Europy, z długim terminem przydatności. 

Wprowadzenie baterii "guzikowych" do świata zegarmistrzostwa jest ściśle związane z wprowadzeniem zegarka kwarcowego. Chociaż pierwszy zarejestrowany zegarek kwarcowy pochodzi z 1920 roku, dopiero w 1967 Seiko wypuścił, z towarzyszącym popularnym sloganem "kiedyś wszystkie zegarki będą takie jak ten", pierwsze prototypy zegarka na bransolecie. Pierwszy model komercyjny, Seiko Quartz Astron 35SQ, został wprowadzony na rynek w Boże Narodzenie 1969 roku. Z tym dniem rozpoczęła się era baterii w historii zegarmistrzowskiego świata.

Większość zegarków analogowych i wiele zegarków cyfrowych wykorzystuje baterie z tlenkiem srebra, które oferują napięcie 1,55V. Niektóre zegarki, głównie te cyfrowe, wykorzystują baterie litowe, umożliwiające napięcie 3V. Ten typ baterii jest również wykorzystywany w przemyśle elektronicznym. Na przykład w płytach głównych komputerów, w pilotach do drzwi, samochodów itp.

Istnieje tańsza opcja, baterie alkaliczne węglowe. Ale szczerze mówiąc, z wyjątkiem kilku sporadycznych zastosowań, lepiej unikać tego rodzaj ogniw.

Jeśli musisz wymienić baterię w zegarku, zalecamy udać się do zegarmistrza.

Baterie de zegarka ⚡

Jest 123 produktów.

Pokazano 1-12 z 123 pozycji

Aktywne filtry