De Luxe

Paski do zegarków wyprodukowane z oryginalnych skór zwierząt egzotycznych

Paski do zegarków wyprodukowane z oryginalnych skór zwierząt egzotycznych: aligator, jaszczurka, płaszczka i wiele innych. Uwaga: wszystkie skóry egzotyczne używane przez naszą fabrykę do produkcji pasków serii DE LUXE pochodzą od zwierząt z hodowli i posiadają stosowne certyfikaty CITES. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie Konwencji CITES i jej założeń, możesz zrobić totugaj

Pasek do zegarka ze skóry krokodyla

Nasze paski ze skóry krokodyla wykonane są ze skóry aligatora misisipijskiego (amerykańskiego).Do produkcji naszego modelu P332 wykorzystujemy arkusze specjalnej garbowanej skóry z błyszczącym wykończeniem. Czy paski są więc wykonane ze skóry krokodyla czy w rzeczywistości wykorzystano do ich produkcji skórę aligatora?

Na rynku istnieje mylne przekonanie, że paski wykonane ze skóry o okrągłych, błyszczących łuskach pochodzą z krokodyla, a matowe kwadratowe łuski oznaczają skórę aligatora. W rzeczywistości na ciele każdego gada występują dwa rodzaje łuski, w zależności od części ciała jaką pokrywają.Wiele marek używa do produkcji pasków skór krokodyli pochodzących z Azji, zwłaszcza z Tajlandii. Co najwyżej z Kajmanów Południowoamerykańskich. Te gatunki mają twardszą i bardziej skrystalizowaną skórę. Część z okrągłą łuską jest nieco bardziej elastyczna i w zupełności nadaje się do produkcji pasków do zegarków. Tego rodzaju paski do zegarków były od zawsze powszechnie znane jako paski z krokodyla. Jeśli zaś mowa o paskach wytworzonych ze skóry z łuską kwadratową, należy wspomnieć o jej znacznej twardości, która sprawia, że skóra nie nadaje się do produkcji wysokiej jakości pasków do zegarków. Alternatywą jest więc aligator, znacznie droższy niż gady z Ameryki Południowej czy Azji. Pasek do zegarka z kwadratową łuską jest powszechnie znany jako pasek z aligatora.

W Diloy wykorzystujemy skórę aligatorów amerykańskich do produkcji dwóch typów pasków - jest ona znacznie bardziej rozciągliwa i świetnie nadaje się do stosowania w wyrobach skórzanych. 

Jak to możliwe, że oferujemy skórę aligatora w tej cenie? Pierwszym powodem jest to, że nie wykorzystujemy do produkcji pasków kompletnej skóry zwierzęcia. Mamy dobre kontakty z fabrykami wysokiej jakości wyrobów skórzanych (Pierre Cardin, Louis Vuitton i inne duże marki francuskie). Zakłady te kupują całe skóry aligatorów, ale w przeważającej mierze wytwarzają produkty jedynie z części skóry zwierzęcia z łuską kwadratową (plecy). Przez to kawałki skóry z łuską okrągłą pozostają niewykorzystane. We Francji kupujemy te fragmenty skóry o bardzo wysokiej jakości.Drugą przyczyną są umiejętności i doświadczenie naszych kierowników produkcji, które pozwalają nam uzyskać optymalną liczbę pasków z każdego fragmentu, wybierając miejsca przycięcia umożliwiające maksymalizację produkcji oraz atrakcyjny wygląd paska, który wprowadzamy na rynek. 

Pasek do zegarka ze skóry jaszczurki

Aby wyprodukować ten rodzaj paska, Diloy kupuje w Indonezji skóry z gatunku Varanus Salvator. Jest to bez wątpienia najlepsza jakościowo i najbardziej pożądana jaszczurcza skóra wśród luksusowych marek posiadających w swojej ofercie produkty skórzane. 

Oczywiście wszystkie skóry zakupione przez Diloy pochodzą od zwierząt gospodarskich i są regulowane Konwencją CITES o ochronie gatunków.

CITES pieles lagarto para correas de reloj

Pozostałe paski ze skór zwierząt egzotycznych

W przeszłości produkowaliśmy paski z ze skóry węża, paski z nóg indyka, paski ze skóry żaby, paski ze skóry ryby, paski z płaszczki, itp. 

Ten rodzaj produkcji został przerwany kilka lat temu. W niektórych przypadkach z powodu braku popytu, w innych z powodu problemów z dostawą tych skór z odpowiednią historią produktu. 

W tym miejscu możesz obejrzeć inne skórzane paski do zegarków lub przejść do naszej ogólnej sekcji pasków, gdzie znajdziesz wszystkie rodzaje materiałów.

Read moreShow less
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Menu

Settings

Create a free account to save loved items.

Sign in

Create a free account to use wishlists.

Sign in