Vintage

Paski rzemienne do zegarków

Wytwarzane ze skóry postarzanej

W zakładce Vintage znajdziecie nasze paski do zegarków w stylu retro, wykonane przy użyciu technik produkcyjnych sprzed kilkudziesięciu lat. Niektóre z cech wspólnych dla tych modeli:

  • - Produkcja "na wymiar" z ręcznie łączonymi krawędziami
  • - Ręcznie wykonany szew
  • - Duże ręcznie szyte szlufki
  • - Klamry stalowe w stylu "retro", typu pre-V. 

Na życzenie naszych klientów wymieniliśmy klamrę Panerai na bardziej klasyczną. Klamrę retro można znaleźć w naszej sekcji klamry 

Retro jest w modzie

W każdej dziedzinie mody czy branży dekoracyjnej można znaleźć wiele artykułów retro, które doskonale komponują się z elementami bardziej nowoczesnymi. W świecie, w którym wszystko jest produkowane seryjnie, a produkcja przemysłowa całkowicie zabija oryginalność, modele zegarków retro dodają odrobinę odrębności do Twojego stylu. A czy istnieje lepszy sposób na spersonalizowanie Twojego zegarka niż ręcznie wykonany pasek dobrej jakości? 

Różnica między oryginalnością i autentycznością.

Aby zachować jak największą wierność wobec tradycji, zachowaliśmy i przestudiowaliśmy wiele dokumentów historycznych, takich jak Patent na pasek do zegarka opublikowany w 1957 roku. Należy pamiętać, że są to modele wykonane ręcznie z prawdziwej skóry krowiej. Każdy pasek zawiera detale, które czynią go wyjątkowym i nadają mu osobowość. Ręka rzemieślnika nigdy nie może poprowadzić tego samego ściegu w dwóch różnych kawałkach. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolory. Ponieważ skóry te zostały poddane procesowi garbowania roślinnego, niemożliwe jest uzyskanie zawsze tego samego odcienia. Nawet na samej skórze można zauważyć niewielkie zmiany w jej kolorze, w zależności od części zwierzęcia.

Te drobne szczegóły mogą być postrzegane jako wady przez klienta przyzwyczajonego do masowej produkcji przemysłowej. Jest to jednak kolekcja najbardziej doceniana przez kolekcjonerów zegarków i zwolenników wybitnych marek zegarków, takich jak Panerai, którzy szukają oryginalnych pasków, kompatybilnych ze stylem posiadanych zegarków. 

Jeśli chcesz nadać swojemu zegarkowi niepowtarzalnego charakteru, ta kolekcja jest dla Ciebie.

Jeśli to, czego szukasz, to nie pasek vintage, tutaj możesz obejrzeć całą naszą kolekcję skórzanych pasków do zegarków

Patente correa de reloj vintage de 1957

Read moreShow less
Pokazano 1-8 z 8 pozycji