Skórzane

Paski do zegarków wyprodukowane ze skór naturalnych

Nie ma znaczenia, czy nosisz zegarek klasyczny lub sportowy. Dobry skórzany pasek zamieni Twój stary zegarek w elegancki i modny dodatek dzięki uniwersalności skóry. Jeśli nie znajdziesz u nas paska pasującego do twojego zegarka, musi to oznaczać, że taki nie istnieje.

Skórzane paski do zegarków

Skóra jest naturalnym i delikatnym materiałem pochodzącym z żywych istot, dlatego jej faktura i ton nie zawsze są regularne i jednolite; skóry stanowią produkt pochodzenia naturalnego, nie sposób więc zdobyć dwóch identycznych. Występowanie tych nieregularności gwarantuje zaś ich oryginalność. Ma to szczególne znaczenie gdy chodzi o kolory.

Jeśli chodzi paski do zegarków skórzane - proces garbowania opiera się na garbnikach i innych produktach pochodzenia roślinnego. Garbnik utlenia się pod wpływem powietrza i światła, dzięki czemu skóra garbowana materiałami roślinnymi ciemnieje z czasem, podobnie jak kawałek drewna, tylko szybciej. To, co może nadać ładny efekt postarzenia jednemu przedmiotowi skórzanemu, może zrujnować kolor innego. Ten rodzaj skóry nie zachowuje swojej struktury po zanurzeniu w wodzie; ma tendencję do odbarwiania się, a jeśli zostanie namoczony, a następnie pozostawiony do wyschnięcia - twardnieje i staje się grubszy i bardziej szorstki. 

Staramy się utrzymać możliwie najbardziej jednorodną kolorystykę naszych pasków, ale biorąc pod uwagę powyższe względy niemożliwe jest, aby wszystkie paski posiadały identyczną barwę. Nawet w przypadku pojedynczego arkusza skóry tego samego zwierzęcia występują różnice w strukturze i kolorze części. Skóra pochodząca z tułowia nie ma takiej samej grubości i tekstury jak skóra na szyi zwierzęcia. Taka jednorodność tekstury i koloru występuje jedynie w przypadku sztucznych materiałów.

Efekt lakierowania lub matowienia skóry uzyskuje się w garbarniach w trakcie obróbki wykańczającej, poprzez dodanie lakierów na bazie PCV lub poliuretanu. 

Może to niekiedy wprowadzać w błąd niektórych klientów, którzy nie mają pewności czy używanym materiałem jest skóra, czy też nie. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, do klamry paska przyczepiamy kawałek skóry, aby użytkownik mógł sprawdzić materiał, który kupuje.

Paski do zegarka produkowane z prawdziwej skóry

Jeśli interesuje Cię pasek do zegarka wykonany z prawdziwej skóry i chcesz kupić produkt oryginalny – zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji. Wszystkie oferowane tu modele pasków skórzanych wyprodukowane zostały ze skór naturalnych, surowców niealergicznych i z poszanowaniem obowiązujących norm. Wszystkie nasze wyroby spełniający wymogi RoHs. Jesteśmy pierwszą firmą hiszpańską, która produkuje paski do zegarków i uzyskała taki certyfikat. Zdecydowana większość pasków z naszej kolekcji wyposażona jest w klamerki ze stali nierdzewnej, jedynie niektóre z nich mają klasyczne  klamry aluminiowe (również niealergiczne). Każda z nich spełnia normy AENOR UNE-EN 1811:2011/AC:2012 dotyczące wyrobów przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu ze skórą człowieka. 

Aby łatwiej było trafić w naszym sklepie na konkretne wzory czy modele – zdecydowaliśmy się podzielić kolekcję pasków skórzanych na kilka podkategorii. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. W kategorii Basic oferujemy paski do zegarka o klasycznych wzorach, przystępnej cenie, produkowane z naturalnej skóry krowiej. Z kolei gama Essential to paski do zegarka oparte o tradycyjne wzornictwo, popularne niezmiennie od wielu już lat. W kategoriach Superior oraz Elite mamy do czynienia z paskami o bardziej nietypowych, często skomplikowanych wzorach, wymagających produkcji z najwyższej jakości skór naturalnych, mocnego przeszycia i dużych klamr. Kolekcja Vintage – jak sama nazwa wskazuje obejmuje wzornictwo w stylu „retro”, zachowując jednocześnie elegancki styl i wysoką jakość. Są to paski idealne np. do zegarków typu Panerai. Jeśli szukasz paska ponadprzeciętnego, z oryginalnych skór zwierząt egzotycznych – zapraszamy do obejrzenia kolekcji De Luxe. Wszystkie użyte do produkcji tych pasków skóry pochodzą z legalnych źródeł i spełniają restrykcyjne przepisy CITES. W ofercie posiadamy obecnie paski do zegarka wykonane z oryginalnych skór krokodyla, jaszczurki, aligatora, płaszczki i innych gatunków. W chwili obecnej, jesteśmy szczególnie dumni z otwarcia nowej linii produkcyjnej pasków klasy Premium. Jest to linia szczególnie dopracowana, tworzona z najwyższą dbałością o szczegóły, z wyselekcjonowanych partii skór i w modnym wzornictwie. Na zakończenie, warto wspomnieć o serii Fashion, obecnej w naszej kolekcji już od ponad dekady, obfitującej w ciekawe, nietuzinkowe wzory i przystępne ceny. Jeśli zaś szczególnie zależy Ci aby skorzystać z różnego rodzaju wyprzedaży, promocji – zapraszamy do sekcji Outlet, gdzie znajdziesz końcówki naszych kolekcji w bardzo atrakcyjnych cenach i wzornictwie będącym przekrojem tego, co ukazało się na rynku  jako pasek do zegarka DILOY przez ostatnie kilka lat. Outlet dostępny jest praktycznie we wszystkich dostępnych rozmiarach i kolorach.

Tak duża rozpiętość wzornictwa i kolorystyki pozwala eksportować nasz pasek do ponad 40-tu krajów. Począwszy od rynków bardzo wymagających, jak Niemcy czy Szwecja, poprzez Włochy, Polskę a skończywszy na zakątkach świata, gdzie bardziej liczy się atrakcyjna cena, takich jak Meksyk, czy choćby… Wyspy Salomona na Pacyfiku.

 

Correa de reloj de piel Diloy

 

Jak optymalnie dobrać pasek do zegarka?

Najważniejszym parametrem jaki potrzebujemy rozpoznać przed zakupem paska jest jego rozmiar, a ściślej mówiąc – rozmiar na kopercie zegarka w miejscu, gdzie mocowany jest pasek. W naszej kolekcji posiadamy paski do zegarków w rozmiarach już od 8mm aż do 40mm. W tym przedziale zawiera się zdecydowana większość zegarków dostępnych na rynku,  pomijając jedynie szczególne przypadki nietypowych mocowań.

Poniżej kilka zdjęć ilustrujących jak zweryfikować rozmiar potrzebnego nam paska.

 

Elegir-talla-correas-de-reloj                 Medidor Diloy para correas

 Como elegir la talla de tu correa

 

Jak dobrać pasek do zegarka, jeśli wychodzi nam rozmiar nieparzysty? Generalnie nie jest łatwo dokładnie zmierzyć rozmiar koperty zegarka i wejścia na pasek, zwłaszcza że wielu producentów nie trzyma się dokładnych czy parzystych wymiarów. W wypadku producentów japońskich często spotkamy rozmiary typu 15,17 czy 19mm lub zbliżonych. I tak, w wypadku, gdy rozmiar oscyluje np. w okolicach 17mm, z reguły z powodzeniem udaje się zastosować pasek o rozmiarze 18mm. Będzie może nieco trudniej go zamontować, w niektórych wypadkach trzeba minimalnie dociąć pasek ale jest to łatwy zabieg i generalnie nie powoduje uszczerbku w jego konstrukcji.

 

uwagę jest obwód nadgarstka.  Ma to bezpośredni wpływ na długość optymalnego dla nas paska. Pamiętaj, aby mierząc wziąć pod uwagę również rozmiar samego zegarka, którego koperta może mieć różny kształt i wymiary. Jeśli chodzi o paski naszej produkcji -wszystkie modele posiadają standardową długość europejską, co sprawdza się u 80% użytkowników, natomiast pozostały odsetek bardziej komfortowo będzie czuł się w pasku przedłużanym. Jeśli należysz do tej drugiej grupy – proponujemy kliknąć na dział pasków do zegarka Extra Large, czyli o długości specjalnej. Na następnym zdjęciu zobaczysz jak w prosty sposób zmierzyć pasującą nam długość całkowitą paska, przy konkretnym modelu zegarka. 

 

longitud-correas-de-reloj

 

W przypadku pasków do zegarka ze standardowym mocowaniem, jak na poprzednich ilustracjach – dobór rozmiaru czy modelu nie będzie stanowić problemu. Jeśli natomiast koperta zegarka posiada jakiś szczególny rodzaj mocowania, a niektórzy producenci takie stosują – wówczas należy szukać kompatybilnego odpowiednika w naszej sekcji Zamienników

 

Correas-para-reloj-Swatch

 

Obecnie, najbardziej popularnym zamiennikiem z naszej kolekcji jest pasek do zegarka Swatch.

W przypadku gdy kształt i rodzaj mocowania w kopercie jest szczególnie nietypowy, tak jak na kolejnym zdjęciu – wtedy niewątpliwie dobór zamiennika komplikuje się znacząco. Warto uświadomić sobie w tym miejscu, że niektórzy producenci zegarków, zwłaszcza drogich marek, celowo wykonują swoje koperty i mocowania tak, by wymiana paska na inny była praktycznie niemożliwa. Jednocześnie,  oryginalny pasek do zegarka kosztuje u nich praktycznie tyle co sam zegarek, a po wyprzedaży kolekcji bywa w ogóle niedostępny. Wynika to z założenia, że klient o zasobnym portfelu zwyczajnie kupi nowy zegarek, co faktycznie często ma miejsce, jest to jednak – delikatnie mówiąc – nieekologiczne. W odpowiedzi na taką sytuację przygotowujemy dla Państwa wyjątkową propozycję: pasek szyty na zamówienie, w naszej fabryce. Serwis ten rozpocznie działalność wkrótce. Będzie to usługa oczywiście droższa, niż zakup paska produkowanego seryjnie, ale z pewnością tańsza niż zakup nowego zegarka, zgodnie ze strategią drogich salonów.

 

Correas de reloj con entrada especial

(Pasek DILOY wykonany na zamówienie do nietypowego rodzaju koperty)

 

Pozostałe decyzje przy wyborze paska, to już kwestia gustu. Warto jednak przeanalizować kilka szczegółów:

 

Pasek skórzany gładki, czy może faktura z wzorem?

W tej kwestii chodzi o obróbkę skóry, z której zrobiony jest wierzch danego paska i jego górna część. Najczęściej jest to obróbka, mająca na celu upodobnić skórę cielęcą do innej, imitując np. skóry zwierząt egzotycznych. Obecnie, dysponujemy wieloma wariantami takich imitacji i nasze paski do zegarków robione są na wzór skór aligatora, jaszczurki, strusia, bizona, itp.

 

Jaki styl wykończenia i grubość?

W opisie katalogowym każdego paska znajdziesz informacje o jego grubości oraz metodzie wykończenia, tj. czy jest to pasek pogrubiany, z wypukleniem na wierzchu, czy też równy, o jednolitej strukturze. Generalnie, pasek do zegarka sportowego, który najczęściej ma kopertę masywną, powinien być większej grubości, ze wspomnianym uwypukleniem (wypełnieniem). Natomiast pasek do zegarka klasycznego, który nosimy przykładowo wraz z wieczorowym strojem., to najczęściej pasek delikatniejszy i bez pogrubień, gdyż koperta takiego zegarka jest wyraźnie cieńsza. Wyjątkowym przypadkiem są zegarki wzorowane na dawnych klasykach: tutaj z pewnością koperta będzie dużych rozmiarów, zatem optymalnym będzie pasek gruby i odpowiednio usztywniony, jednakże w dalszym ciągu płaski, bez wypukleń. Między innymi w takim celu powstała nasza seria Vintage czy też paski takie jak model 398. 

 

Jaki rodzaj przeszycia?

T

Wbrew pozorom, rodzaj szwu, jego kolor, etc. ma ogromny wpływ na efekt końcowy, jaki uzyskamy po zamontowaniu wybranego paska do naszego zegarka. Dawniej, przeszycie miało bardziej cel mechaniczny, wzmacniający konstrukcję paska, czyniąc go trwalszym od tzw. pasków klejonych. Obecnie, technologia klejenia skór i używane w tym celu substancje ewoluowały tak bardzo, że przeszycie stało się bardziej elementem ozdobnym, niż konstrukcyjnym, ewentualnie pełni taką rolę jedynie dodatkowo. Praktycznie wszystkie produkowane przez nas paski do zegarków posiadają przeszycie, czasem bardzo wyraźne, w żywych kolorach np. czerwonym, lub prawie niewidoczne, w kolorze skóry – jak np. w przypadku modelu 304. Jeśli ze względu na stylistykę posiadanego zegarka potrzebujesz pasek klejony, wówczas proponujemy zwrócić uwagę w naszej kolekcji na modele 301 lub 327.

Co do grubości i koloru przeszycia, jest to ostatecznie najważniejszy czynnik, mający wpływ na stylistykę paska. W naszej ocenie, duże i sportowe zegarki najlepiej prezentują się z paskiem którego szew wykonany jest grubą nicią. Dodatkowo, jeśli tarcza zegara posiada elementy w innym kolorze, niż sama koperta (co jest ostatnio dość częste), np. czerwone lub granatowe, wtenczas pasek z wyraźnym przeszyciem i tej samej kolorystyce będzie komponował się doskonale.

Ostatnim wątkiem jeśli chodzi o szycie jest sposób wykończenia szlufki: każdy produkowany przez nas pasek do zegarka posiada obecnie szlufkę podwójnie szytą. To samo dotyczy miejsca, gdzie wchodzi tuleja mocująca teleskop (teleskop jest metalowym elementem na którym pasek trzyma się w kopercie). 

 

Trabillas de correa de reloj

 

Kolorystyka

W tym miejscu porady właściwie się kończą... Cóż, jeśli chodzi o kolor: “ładny jest ten, który się podoba”. Wszystko jest kwestią gustu, nastroju, pory roku… Dobieramy kolor pod kątem ubioru, okazji, etc. Z tego m.in. względu kolekcja DILOY to paski do zegarków dostępne aż w 19-tu różnych kolorach, co jest wynikiem absolutnie bezkonkurencyjnym. Z pewnością każdy zdoła wybrać ten idealny dla siebie.

Jak wymienić pasek do zegarka?

Poniżej przedstawiamy link do przykładowego filmu, z którego można dowiedzieć się jak prosta jest wymiana pasków w zegarku. Z pewnością, na portalu youtube.pl znajduje się wiele podobnych filmów instruktażowych.

 

Klamerki

W opisie katalogowym każdy pasek do zegarka ma wskazany rodzaj klamry, materiał z jakiego jest ona wykonana oraz dostępne warianty kolorów.

Do niedawna, w zasadzie wszystkie paski na rynku posiadały klamry w kolorze srebrnym lub złotym. Dziś, najnowsze trendy w modzie to często klamerki czarne bądź w kolorze różowego złota i również takie posiadamy w naszej kolekcji. Jeśli wybrany przez Ciebie pasek do zegarka nie posiada oryginalnie zamontowanej klamry w kolorze, który Tobie odpowiada – zapraszamy do naszego działu Klamerki do pasków , gdzie osobno można je zakupić w 4 modnych kolorach.

Jak dbać o pasek do swojego zegarka

Obecnie pracujemy nad kompleksową instrukcją konserwacji Twojego paska, którą wkrótce będziesz mógł pobrać tutaj, klikając w obrazek. (Jeszcze niedostępne).  

Guia de Conservacion para correas de reloj

Read moreShow less